Duális Képzések a Soproni Egyetemen

A Soproni Egyetem duális képzéseinek célja az oktatási és képzési rendszerek munkaerő-piaci igényekhez való igazodásának javítása, a tanulásból a munkába történő átmenet megkönnyítése, felkészítés a céges, partnerszervezeti környezetben való munkavégzésre, és ezzel összefüggésben a szakmai oktatás és a képzési rendszerek megerősítése, a duális képzés adta lehetőségek segítségével.

A Soproni Egyetem ennek megfelelően olyan differenciált és komplex intézményi oktatási rendszer fejleszt és működtet, amelyek közép-, és hosszútávon  szolgálják a térség - és a faipari képzés esetén az ország - gazdasági fejlődését, iparfejlesztési stratégiák megvalósítását a gyakorlatorinetált (munkaerő) képzéseken keresztül.

Egyetmünkön jelenleg két karon, összesen 5 alapképzési szakon folytatunk duális képzést:

• Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar:
    • faipari mérnöki alapképzési szak
    • mechatronikai mérnöki alapképzési szak
  • Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar:
    • turizmus – vendéglátás alapképzési szak
    • pénzügy és számvitel alapképzési szak
    • gazdálkodás és menedzsment alapképzési szak